piątek, 24 maja 2019

Stylizacja Paznokci W Ciąży
Dowiadując się że jestem w ciąży w mojej głowie krążyło milion myśli. Co mogę robić? Czego nie mogę? Co mogę jeść? Czy mogę pracować? Co z paznokciami które przez ostatnie 10 lat były praktycznie ciągle stylizowane czy to metodą hybrydową czy żelową?

Bazując na moim kilkuletnim doświadczeniu w stylizacji paznokci, na artykułach przeczytanych w internecie oraz na doświadczeniu i wiedzy koleżanek z branży opowiem Wam jak jest w moim przypadku. 
Oczywiście ja nikogo do niczego nie namawiam bo w tym momencie najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszego maluszka i każda z nas będzie robiła to co uważa za stosowne.

Paznokcie są martwym tworem i produkty nakładane na nie nie przenikają w głąb do naszego organizmu tzn, że w ciąży stylizacja paznokci jest bezpieczna i niema żadnych wskazań by w czasie oczekiwań na maleństwo rezygnować z tej przyjemności.

Innym faktem jest to że w ciąży zwłaszcza na początku zazwyczaj mamy wyostrzony węch i różnego rodzaju zapachy mogą powodować u nas mdłości. Lakiery hybrydowe czy żele zazwyczaj mają delikatne zapachy ale np. aceton czy liquid w przypadku paznokci akrylowych zapach już mają intensywny i ich opary mogą powodować mdłości i nasze gorsze samopoczucie.

Musimy również zwracać uwagę na warunki higieniczne w miejscu gdzie robimy paznokcie. Pilniki i bloki polerskie powinny być jednorazowe a narzędzia wielokrotnego użytku najlepiej gdyby były sterylizowane. 

Ja osobiście ze stylizacji paznokci w ciąży nie zrezygnowałam. Paznokcie malowałam lakierami hybrydowymi.

Aktualnie będąc już w zaawansowanej ciąży lakier hybrydowy zdjęłam ponieważ mimo że do terminu porodu jest jeszcze kilka tygodni to może zdarzyć się wszystko a jak wiadomo w większości szpitali do porodu paznokcie powinny być niepomalowane więc i ja się do tego dostosuję.

Tak jak pisałam wcześniej to czy będziemy robić paznokcie czy nie to zależy tylko od nas. Ja pracowałam do 7 miesiąca ciąży i uwierzcie mi gdybym miała jakiekolwiek wątpliwości lub gdyby były takie wskazania nie odważyłabym się pracować tak długo a stylizacja paznokci to moja praca i moja codzienność. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, są dla mnie bardzo ważne i motywują mnie do dalszego działania :)

Jeśli o coś pytałaś/pytałeś w komentarzach, odpowiedz pojawi się pod pytaniem :)

Pozdrawiam :*